
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Bronze |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 14 |
Stock: 402
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43334
Ext.Price$0.43334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43334 | $0.43334 |
| 10 | $0.38640 | $3.86400 |
| 25 | $0.37184 | $9.29600 |
| 50 | $0.35783 | $17.89150 |
| 100 | $0.34435 | $34.43500 |
| 300 | $0.33764 | $101.29200 |
| 500 | $0.33106 | $165.53000 |
| 1000 | $0.32359 | $323.59000 |
